Dożynki Powiatu Włodawskiego

W minioną niedzielę 2 września, w Hańsku odbyły się  Dożynki Powiatu Włodawskiego,
w których uczestniczyła także delegacja gm. Hanna, na czele z Panią Wójt Grażyną Kowalik .
 Wieniec dożynkowy zaprezentowało KGW w Hannie, który w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zdobył wyróżnienie.

Stoisko promujące gm. Hanna, przygotowane przez KGW w Kuzawce, w konkursie na najciekawsze stoisko otrzymało I nagrodę .
W konkursie na ,,Potrawy i napoje regionalne” zostały zaprezentowane produkty przygotowane przez Panią Marię Kujawa z Dołhobród - ,, Słonina w cebulniku po dołhobrodzku” –zostałą wyróżniona, natomiast nalewka ,, Smorodina z liściem”- zajęła w konkursie miejsce I.
Chleb wiejski tradycyjny, upieczony przez Panią Urszulę Łukaszuk z Kuzawki w konkursie na najsmaczniejszy chleb, zdobył wyróżnienie.
Na kiermaszu sztuki ludowej  gm. Hanna reprezentowali twórcy: Pani Jadwiga Wawdejuk
z Dołhobród, Pani Maria Kazimiera Sarnacka z Dołhobród i Pan Marian Oleszczuk z Nowego Holeszowa.
Podczas prezentacji poszczególnych gmin powiatu włodawskiego wystąpił Zespół Wokalno- Instrumentalny z GOKiS w Hannie a Pani Danuta  Szaniawska odczytała wiersz Pani Karoliny Demianiuk ,, Od Anny Jagiellonki zaczęło się wszystko….”
Gospodarstwa Państwa Krystyny i Edwarda Pawłowskich oraz Doroty i Andrzeja Haponiuków zostały przez starostę wyróżnione.

Zapraszamy do galerii GOKiS