Dzień Papieski 2012

W tym roku obchodziliśmy po raz XII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Papież Rodziny. Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Hannie odbył się koncert Papieski.

Podczas całego Pontyfikatu Papież Jan Paweł II szczególną uwagę przywiązywał do roli rodziny oraz jej wpływu na życie człowieka. Było to również tematem przewodnim koncertu podczas którego teksty Papieża zaczerpnięte z Listu do rodzin „Gratissiman sane” z okazji Roku Rodziny czytali: Marek Kwietniewski – Przewodniczący Rady Gminy Hanna, Jerzy Chilczuk – Przewodniczący Komisji Budżetowej, Marcin Uryniuk – Przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty, oraz Zofia Ostrowska z Janówki, Władysław Dydziuk z Dołhobród, mieszkańcy Hanny: Danuta Szaniawska, Andrzej Karwatiuk, Jan Widzicki, Mariola Kuć – Dyrektor GOKiS oraz pracownice Ewa Pawlik i Krystyna Drzymalska.
Zespół Wokalno – Instrumentalny z GOKiS w Hannie grał i śpiewał tak ukochane przez Papieża pieśni Maryjne.
Wszyscy obecni mogli również zapoznać się z albumami i publikacjami poświęconymi Papieżowi i podziwiać portrety Papieża malowane przez osadzonych
z Zakładu Karnego we Włodawie.