Promocja tomiku poezji Pani Kazi Pawluk

W sobotę, 20 października 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu
w Hannie odbyła się promocja kolejnego tomiku wierszy Pani Kazimiery Pawluk ,,Zatrzymać czas - wspomnieniem”.

Kazimiera Pawluk – pochodzi z Dołhobród, gdzie się urodziła, mieszka
i tworzy do dziś. Pierwszy swój wiersz ,,Krzyż mojego życia” napisała w 1991 r.
Od tamtej pory wydała sześć tomików poezji:

,,Wiersze”- 1994 r.,
,,Wiersze - Człowiek, Miłość, Dobro, Prawda”- 1995 r.,
,,Przez mur tęsknoty”- 2004 r.,
,,Echo czasu”- 2006 r.,
,,Śpiewanki, rymowanki”- 2008 r.,
,,Bukiet kolorów Życia”- 2010 r.

Wielokrotnie brała udział w regionalnych i ogólnopolskich konkursach poetyckich zdobywając nagrody i wyróżnienia. Jej wiersze były drukowane w: kalendarzach, antologii ,, Polska Nam Papieża Dała” - Kraków, ,,Gdzie pył chlebowy sięga słońca” - Lublin, wydawnictwach pokonkursowych oraz tomikach zbiorowych. Publikowane były także w gazetach i prezentowane w Katolickim Radiu Podlasie, Radiu Lublin, Radiu Dla Ciebie, Telewizja Lublin, Telewizja Polonia, a niektóre utwory po przetłumaczeniu na język ukraiński, znalazły się w Ukraińskim Zaułku Literackim ,,провулок”.
Poetka należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Bractwa Literackiego Białego Pasterza, Grupy Poetyckiej działającej przy Włodawskim Domu Kultury.
Na promocji pojawiło się wiele osób. Oprócz synów i wnuków autorki swoją obecnością autorkę zaszczycili m. in. Wójt Gminy Hanna – Grażyna Kowalik, Redaktor Ewa Koziara, Bogusław Smolik – dyrektor WDK we Włodawie wraz z pracownikami, koledzy i koleżanki z koła poetyckiego, Aldon Dzięcioł ze Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej, członkowie Gminnego Koła Związku Emerytów i Rencistów
w Hannie oraz miłośnicy twórczości autorki z Hanny i okolic.
Podczas promocji wiersze autorki czytała młodzież licealna z Włodawy przybyła wraz z opiekunkami p. Renatą Holaczuk i Urszulą Kalenik oraz uczniowie gimnazjum
z Wisznic wraz z opiekunem Andrzejem Pawlukiem.
Uczestnicy przemiłego spotkania mieli przyjemność obejrzeć wystawę „Malunków na szkle” Pani Elżbiety Ruta.
Nad organizacją imprezy czuwała dyrektor GOKiS w Hannie Mariola Kuć wraz pracownicami: Anną Kazimiruk, Ewą Pawlik i Krystyną Drzymalską.