Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gminahanna/ftp/Gmina_2019/modules/mod_maximenuck/helper.php on line 95

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2020

Segregacja śmieci obowiązkowa

Segregacja odpadów stała się od 6 września b.r. ustawowym obowiązkiem a nie prawem co oznacza, że wszyscy właściciele nieruchomości są zobowiązani do selektywnej zbiórki odpadów. Dla mieszkańców Włodawy oraz gmin: Hanna, Hańsk, Podedwórze, Sławatycze, Sosnówka i Stary Brus jest to jeszcze system dwufrakcyjny i takowy przewidziany jest do końca czerwca 2020 roku. Od 1 lipca Międzygminny Związek Celowy zamierza również przystąpić do Wspólnego Systemu Segregacji, a więc będą to docelowo cztery frakcje plus piąta tzw. resztkowa. Od 1 stycznia 2020 roku obowiązuje też nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, która wynosi 13 zł od osoby. W przypadku uchylania się od obowiązku segregacji podmiot odbierający będzie odbierał odpady jako zmieszane i zawiadamiał o tym właścicieli nieruchomości oraz Zarząd MZC, który wówczas w drodze decyzji określi opłatę w wysokości trzykrotności opłaty podstawowej.

Zachęca się zatem właścicieli nieruchomości do rzetelnej segregacji, a zarządców budynków wielorodzinnych (spółdzielnie i wspólnoty) do zabezpieczenia odpowiedniej ilości i wielkości pojemników aby mieszkańcy tych budynków mieli możliwość do wypełniania swych obowiązków.

Zarząd MZC