Wigilia w Centrum Hanny 2013

Tradycją się stało, że w ostatnią niedzielę przed Wigilią Bożego Narodzenia spotykamy się w Centrum Hanny, aby podzielić się opłatkiem z mieszkańcami naszej gminy. W tym roku 22 grudnia o godz. 1600 spotkaliśmy się przy Szopce Bożonarodzeniowej by wspólnie świętować. W uroczystości uczestniczyli księża:   ksiądz proboszcz parafii Hanna Marek Uzdowski, ks. proboszcz parafii Lack Michał Pawlonka i ks. Parafii Prawosławnej
w Sławatyczach Michał Wasilczyk, którzy modlitwą rozpoczęli wigilijne świętowanie. Pani Wójt Grażyna Kowalik złożyła Życzenia Świąteczne wszystkim którzy zechcieli z nami być w tym szczególnym dniu.

W każde Święta Bożego Narodzenia towarzyszą nam kolędy. Podczas Wspólnej Wigilii wysłuchaliśmy koncertu kolęd w wykonaniu zespołu Gloria Victis z Lublina. Długo nie zapomnimy kolęd prawosławnych
w wykonaniu Chóru Parafii Prawosławnej w Sławatyczach pod kierunkiem Ewy Wasilczyk.

Przybył także ten, na którego czekają co roku wszystkie dzieci: Prawdziwy Święty Mikołaj. Tym razem przyjechał motocyklem, w asyście motocyklowego orszaku. Wszystkie dzieci obecne na Wspólnej Wigilii otrzymały od Mikołaja paczki.

Na żadnej Wigilii nie może zabraknąć świątecznych potraw. Nasi goście mogli się poczęstować barszczykiem, pierogami z kapustą i grzybami, wigilijną kapustą, makowcem i kompotem wigilijnym, nie mogło zabraknąć świeżutkich racuchów. Serdecznie zapraszamy na kolejną wspólną Wigilię.

Zapraszamy do Galerii >>>